Muzeum sportu a turistiky

Nezadržitelně se blíží konec ledna, ale zima a s ní spojená sněhová pokrývka je stále v nedohlednu. Venku dnes panovalo nepříliš  vlídné počasí, a tak nám přišly vhod různé druhy naší oblíbené “herbatki zimowe” a snídaně v ještě oblíbenější Kawiarnie Kafka. 
 
Protože velká část z nás ještě neměla tu příležitost navštívit Muzeum sportu i turystyki, nastal čas to napravit. Někdo lovil v paměti,  pro jiné to byl nový zážitek a velké překvapení, ale pro všechny inspirace na hezký jarní výlet s dětmi. Do olympijského centra postaveného ve tvaru elipsy se muzeum přestěhovalo v roce 2005. Kromě sportovního oblečení a vybavení jsou v muzeu k vidění medaile, mince, vlajky, plakety, poháry, ale i sochy, knihy a fotografie. Dokonce zde byla k vidění i výstava textilií. Naši pozornosti neunikl plakát s pozvánkou na lákavý kulinářský víkend do Paláce kultury.
 
 
Během oběda v restauraci Moonsfera na nás zapůsobil zmrzlinový dezert s čokoládovou planetkou přelitý horkými malinami. Koho by to napadlo, taková maličkost a tolik radosti :).
 
Zamračený, ale přesto velmi veselý den zakončilo pořízení fotografie s názvem “Kdo by nechtěl zvítězit”?
 
Můžete se podívat i na další fotografie.
 
pro Kulturní čtvrtek 23.1.2020 napsala Margita
 

Napsat komentář